روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو چگونه است؟

دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 05:11

فروش اینترنتی باطری ماشین

جهت مشاوره در خصوص خرید باتری ماشین تماس حاصل فرمایید.

69 80 12 66

63 81 12 66

ارسال و نصب رایگان همراه با تست دینام و برق دزدی رایگان


روش صحیح باتری به باتری کردن خودرو چگونه است؟

در هوای سرد، یک کابل تقویت‌کننده مناسب با کیفیت خوب با شماره سیم چهار تا شش لازم است تا جریان کافی را به منظور روشن کردن موتور یک اتومبیل از کار افتاده، فراهم کند. هر چه شماره سیم کوچک‌تر باشد (یعنی قطر سیم بزرگتر باشد)، بهتر است. سعی کنید خودرویی که از آن برای کابل به کابل استفاده می کنید را همیشه روشن نگه دارید. به هر صورت استارت زدن اتومبیل خراب توسط باتری سالم اتومبیل دیگر با موتور روشن می‌تواند از به وجود آمدن دو خودروی خراب جلوگیری کند. اجازه ندهید که گیره‌های کابل تقویت‌کننده با یک دیگر تماس پیدا کنند و یا گیره مثبت با بدنه خودرو یا بدنه موتور تماس یابد.بدنه در همه جا نقش قطب منفی را دارد. اگر دمای هوا، کمتر از دمای منجمد شدن است، بررسی کنید که الکترولیت در باتری معیوب منجمد نشده باشد و اصطلاحاً باتری یخ زده نباشد. اگر الکترولیت منجمد شده، اجازه دهید که پیش از کارکردن یخ آن ذوب شود.

بدون لمس اتومبیل، همه لوازم غیر لازم و چراغ‌های هر دو خودرورا خاموش کنید. مطمئن شوید که تهویه کافی وجود دارد و از عینک ایمنی استفاده کنید.

ماشینی که باتری سالم دارد را روشن کنید و اجازه دهید که حداقل برای ۲ تا ۳دقیقه با دور موتور زیاد کار کند تا قبل از شروع کار باتری خود را شارژ کند. گیره کابل کمکی مثبت (معمولاً قرمز) را به ترمینال مثبت روی باتری خراب وصل کنید. گیره انتهای دیگر کابل تقویت‌کننده مثبت را به ترمینال مثبت باتری سالم اتصال دهید. گیره کابل کمکی منفی (معمولاً سیاه) را به ترمینال منفی بر روی باتری سالم وصل کنید و سر دیگر گیره کابل متصل‌کننده منفی را به مکانی تمیز و بدون رنگ بر روی بدنه موتور یا بدنه اتومبیل که باتری آن از کار افتاده و دور از باتری اتصال دهید.

اجازه دهید اتومبیل سالم با دور موتور بالا برای پنج دقیقه یا بیشتر جهت فرصت دادن به باتری معیوب برای شارژ شدن و گرم شدن الکترولیت آن، در حالت خلاص کار کند. اتومبیل از کار افتاده را روشن کنید و اجازه دهید که با دور موتور بالا در حالت خلاص کار کند. اگر اتومبیل بار اول استارت نخورد، اتصالات را مجدداً چک کنید، چند دقیقه صبر کنید و مجدداً سعی کنید.

کابل‌های کمکی را به صورت عکس آن چه در بالا گفته شده قطع نمایید و ابتدا گیره منفی را از روی بدنه ماشین یا بدنه موتور اتومبیلی که قبلاً کار نمی‌کرد به منظور کم کردن احتمال انفجار جدا کنید. جهت پی بردن به علت دشارژ عمیق و آسیب‌های احتمالی باتری، در نخستین فرصتی که بدست آوردید باتری از کار افتاده را کاملاً شارژ و تست کنید. فراگرفتن این مساله می‌تواند کمک بسیار موثری در صبح‌های سرد زمستان برای شما و سایرین باشد

 


باتری اتمی ماشین ورنا

 مناسب ترین باتری برای ماشین ورنا


باتری اتمی اوربیتال

باتری اتمی اوربیتال محصول شرکت سپاهان باتری


باتری اتمی ماشین میتسوبیشی asx

مناسب ترین باتری برای ماشین میتسوبیشی asx


جهت مشاوره در خصوص خرید باتری ماشین تماس حاصل فرمایید.

69 80 12 66

63 81 12 66

ارسال و نصب رایگان همراه با تست دینام و برق دزدی رایگان

آخرین ویرایش در دوشنبه, 01 خرداد 1396 ساعت 05:25

آدرس امداد باطری

آدرس امداد باطری را با کلیک بر روی نقشه میتوانید پیدا کنید.

آدرس امداد باطری

امداد باتری آمادگی دارد باتری مناسب ماشین شما را در کمترین زمان ممکن به محل شما ارسال کند.

با ما در تماس باشید