کاتالیزور چیست؟

چهارشنبه, 27 ارديبهشت 1396 ساعت 09:53

فروش اینترنتی باطری ماشین

جهت مشاوره در خصوص خرید باتری ماشین تماس حاصل فرمایید.

69 80 12 66

63 81 12 66

ارسال و نصب رایگان همراه با تست دینام و برق دزدی رایگان


کاتالیزور چیست؟

ميليون‌ها خودرو در جاده‌ها و خيابان‌هاي جهان در حال حركت هستند كه هر كدام يک منبع آلودگي تلقي مي‌شوند. در شهرهاي بزرگ، آلاينده‌هاي ناشي از عملكرد خودروها مي‌تواند مشكلات بسياري را به وجود آورد. براي حل اين مشكل، كشورها قوانين زيست‌محيطي خاصي را تدوين كرده‌اند. همچنين قوانيني وضع كرده‌اند كه مقدار آلودگي هر خودرو را محدود مي‌سازند. سازندگان خودرو به منظور رعايت اين قوانين، روش‌هاي متفاوتي براي جلوگيري از توليد و انتشار آلاينده‌ها و همچنين سيستم‌هاي متنوعي براي سوخت‌رساني خودروها ابداع كرده‌اند. براي كاهش آلاينده‌هاي خودرو، وسيله‌اي جالب به نام مبدل كاتاليزور ابداع شده است. محصولات احتراق، قبل از ترك خودرو، از اين قسمت عبور كرده و مقدار زيادي از آلودگي‌هاي آن، حذف مي‌شود.i
مبدل کاتالیستی( کاتالیزور) وسیله ای است که سر راه خروجی اگزوز خودرو قرار می گیرد و طی یک سری واکنش  های شیمیایی با تبدیل گازهای سمی حاصل از احتراق خودرو به گازهای بی  ضرر، از آلودگی هوا جلوگیری می  کند. البته این مبدل  ها انواع مختلفی دارند و واکنش  های شیمیایی هر کدام از آن  ها بسته به نوع موتور و سوخت  مصرفی متفاوت است.
 به  طور مثال مبدل کاتالیستی خودروهای گازوئیلی طوری است که در آن واکنش  های اکسیداسیون انجام می  شود. طی این واکنش  ها، مونو اکسید کربن، مشتقات اکسید نیتروژن، و کربوهیدرات های حاصل از احتراق ناقص سوخت، به دی اکسید کربن، نیتروژن، و آب تبدیل می  شوند. اگرچه مبدل  های کاتالیستی بیش ترین کاربرد را در خودروها دارند، اما در ژنراتورها، لوکوموتیوها،و هواپیماها نیز مورد استفاده قرار می  گیرند.

 


باتری ماشین ام جی6

 مناسب ترین باتری برای ماشین ام جی 6


باتری اوربیتال

باتری اتمی اوربیتال محصول شرکت سپاهان باتری


باتری اتمی ماشین مزدا2

مناسب ترین باتری برای ماشین مزدا 2


جهت مشاوره در خصوص خرید باتری ماشین تماس حاصل فرمایید.

69 80 12 66

63 81 12 66

ارسال و نصب رایگان همراه با تست دینام و برق دزدی رایگان

آخرین ویرایش در یکشنبه, 31 ارديبهشت 1396 ساعت 06:28

آدرس امداد باطری

آدرس امداد باطری را با کلیک بر روی نقشه میتوانید پیدا کنید.

آدرس امداد باطری

امداد باتری آمادگی دارد باتری مناسب ماشین شما را در کمترین زمان ممکن به محل شما ارسال کند.

با ما در تماس باشید